COVID-19:

Правила відвідування країн

ЧаПи

Чим цікава Австрія?
Австрію вважають однією з найкрасивіших країн Центральної Європи. Вона приваблює мандрівників мальовничими селами Тіролю, якы немов зійшли з книжкових сторінок, архітектурними та історичними красотами Зальцбурга і Відня, чарівністю національних парків і знаменитими лижними курортами.

Першокласні лижні курорти — візитівка туристичної Австрії. Траси на будь-який смак різного рівня складності прекрасно обладнані та зручно розташовуються поблизу від сучасних готелів. Вони органічно вписуючись в традиційний альпійський пейзаж із затишними селами, луками та гірськими льодовиками, створюючи прекрасну атмосферу для активного відпочинку, занять лижним спортом і сноубордингом.
Який клімат в Австрії?
На погоду у Австрії головний вплив надає рельєф місцевості.

У східній та північно-східній областях країни, включаючи столицю, — помірно-теплий клімат низин. Літо тепле, сонячне і цілком сухе, з середніми температурами близько +20°С. При цьому навіть у негоду рідко бувають різкі зміни температур. Погода в цій частині Австрії дозволяє вирощувати виноград. Зима в східній і північно-східній частинах м'яка, заморозки нижче -3°С трапляються не часто.

У сильну літню спеку буває, що сніг в горах починає інтенсивно танути, тому в долині Дунаю через це бувають паводки та рівень річки підвищується на 8 метрів.

Що стосується гірських областей — Альпи, які знаходяться під впливом вологих західних потоків повітря, відрізняються підвищеною кількістю опадів, особливо на хребтах заходу і півночі. Найбільше дощів і снігу йде на висоті від півтора до двох кілометрів, а вище цієї лінії погода стає сухішою. ​​

В Альпах клімат змінюється від помірного теплого в низинах до помірно холодного і високогірного на верхніх частинах схилів — зима сувора і сніжна, з середніми температурами близько -15°С в найхолодніші місяці. Іноді гірські перевали завалює снігом і деякий час проїхати на автомобілі та поїзді стає неможливо. Навесні в Альпах трапляється сходження лавин.

У закритих гірських улоговинах погода відрізняється більшою сухістю в порівнянні з гірськими схилами та може варіюватися від долини до долини.

Вітри в Альпах називаються фени. Вони з'являються навесні та восени і несуть теплу і гарну погоду в північній частині гір. Однак, через це сніг може почати танути дуже швидко, що руйнує дороги та викликає небезпеку обвалів.

Для туристів традиційно цікаві два сезони — літній та зимовий. Літній сезон підходить для екскурсій. Зимовий — лижний, починається в грудні та закінчується в березні.